Culture

CULTURE: GOING OUT IN JANUARY

КУЛЬТУРНІ ПОДІЇЇ, ЩО НАДИХАЮТЬ. СІЧЕНЬ.

Наш вішлист культурних подій на наступний місяць.

#Where to go wearing NUANCES

ВИСТАВКИ

Що?  «А4, Кулькова ручка»

Чому?  «А4, Кулькова ручка» – проект, в якому художники, використовуючи прості та демократичні матеріали створюють справжні шедеври за допомогою кулькової ручки та звичайного паперу.  За десять років існування  у проекті взяли участь понад  400 авторів, а зібрана колекція вже налічує близько 3 тисяч робіт. В проекті неодноразово брали участь такі видатні постаті сучасного українського мистецтва, як Анатолій Криволап, Олександр Ройтбурд, Влада Ралко та інші.

Цього року до експозиції  увійшли більш ніж 700 робіт.

Де? Карась галерея

Коли? до  26 січня

Що? ретроспективна виставка Івана Марчука “Генотип вольності”

Чому? За версією британської газети The Daily Telegraph ім’я Івана Марчука віднесене до сотні геніїв людства, які створюють багатовимірний образ сучасного світу і, випереджаючи час, визначають напрямки і перспективи розвитку постіндустріальної цивілізації. 

Іван Марчук – народний художник України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, член Золотої гільдії Римської академії сучасного мистецтва.

У доробку майстра близько 5000 картин, котрі є на всіх континентах світу. За півстоліття творчої діяльності він провів понад 150 монографічних та 50 колективних виставок. Протягом останніх трьох років полотна художника експонувалися переважно за кордоном (Литва, Німеччина, Польща), виконуючи функцію народної дипломатії: утверджуючи місце України в європейському просторі, а європейського мистецтва у контексті світового.

Де? НКММК “Мистецький Арсенал”

Коли? з 13 по 31 січня

Що? виставка «Мистецтво українських шістдесятників. Можливість музею»

Чому? Вперше за багато років роботи українських художників-шістдесятників експонуватимуться у Національному художньому музеї України разом. Ці твори представлені як цілісне мистецьке явище — всупереч тому, що художники працювали у герметичних, майже не сполучених між собою контекстах і за життя не виставлялися поруч. Виставка пропонує подивитись на художні практики 23-ох авторів з Києва, Харкова, Одеси, Львова та Ужгорода і в черговий раз відкрити публічну дискусію про необхідність створення Музею сучасного мистецтва. В експозиції виставки будуть представлені близько 100 живописних і графічних творів з музейних та приватних колекцій, а також добірка архівних матеріалів. У рамках публічної програми до виставки заплановано ряд освітніх подій: лекції, кінопокази та концерти, що наблизять до культури тієї епохи і допоможуть побачити її ширше та об’ємніше.

Де? Національний художній музей України

Коли? до 21 лютого

ЛЕКЦІЇ

Що? лекторій «Мистецтво 20 століття»

Чому? На початку минулого століття відбувся радикальний злам у мистецькій парадигмі: вперше в новітній історії художники принципово відмовились від наслідування дійсності. Це, а також нерозривне переплетення мистецтва і політики, культури та ідеології зробили 20 століття однією із найбільш драматичних і водночас найбільш яскравих епох в історії українського мистецтва. Усі лекції читають наукові співробітники музею, фахівці з даного періоду українського мистецтва.

Коли?  з 9 січня  по 19 березня, щосуботи, початок о 14:00

Де? Національний художній музей України

Розклад лекцій:

9 січня,  «Український авангард: Революція світогляду: від кубізму до супрематизму»
16 січня, «Український авангард: Повернення до форми: конструктивізм і неопримітивізм»
23 січня, «Михайло Бойчук і його школа»
30 січня, «Культур-Ліга як художній феномен»
6 лютого, «Закарпатська художня школа»
13 лютого, «Соцреалізм в українському мистецтві: Тоталітарна утопія»
20 лютого, «Соцреалізм в українському мистецтві: Можливість реалізму»
27 лютого, «Неофіційне мистецтво радянської доби»
5 березня,  «Сценографія першої половини 20 століття»
12 березня, «Сценографія другої половини 20 століття»
19 березня,  «Українська скульптура 20 століття »

КІНО

Що? кінопокази «Найкращі арт-фільми року»

Чому? “Найкращі арт-фільми року” — картини, що брали участь і перемагали на знаменитих європейських кінофестивалях та встигли завоювати увагу публіки в усьому світі.

У програму, зокрема, увійшли:  фільм Джафара Панахі «Таксі», володар «Золотого ведмедя» Берлінського кінофестивалю, «Юність» Паоло Соррентіно, кращий фільм року за версією Європейської кіноакадемії, комедія «Божевільне весілля», один з лідерів

французьського кінопрокату. Також у програмі: «Дикі історії», «Діор і я», «Казка казок», «Любов», «Мамочка», «Мисливець на лисиць», «Надновий заповіт», «Одержимість», «Пісня моря», «Приниження», «Сіль землі», «Стрингер», «Щоденник покоївки».

Коли та де? до 13 січня у кінотеатрі “Жовтень”

Що? біографічна драма «Запалюючи зірки»

Хто? Режисер: Енді Годдар

У ролях: Елайджа Вуд, Селін Джонс, Келлі Райллі, Ширлі Хендерсон

Про що? У 1950 році випускник Гарварду і поет-початківець Джон Бріннан запрошує Ділана Томаса до Нью-Йорку на серію поетичних читань. Роботи гостя високо оцінені критиками, але його поведінка і манери сумнозвістно відомі на батьківщині, в Англії. Ігноруючи всі чутки, Бріннан бере супровід і розваги поета на себе. І відразу ж отримує безліч проблем через це. Намагаючись налагодити спілкування і скинути з плеча докучливих університетських капеланів, Джон їде із Діланом Томасом у своє сімейне гніздечко в лісах Коннектикуту. Але навіть у глушині винахідливий Томас знаходить, кому адресувати своє мистецтво, свою пристрасть, любов та агресію.Фільм «Запалюючи зірки», частково заснований на книзі «Ділан Томас в Америці» Джона Малькольма Бріннана , був повністю знятий у місті Свонсі, Уельс за 18 днів.

Коли та де? до 12 січня у кінотеатрах Києва

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *